Bambus to drewno egzotyczne, które w ocenie ekspertów, przewyższa swoją funkcjonalnością i walorami użytkowymi takie cenione gatunki drewna jak dąb czy buk. To twardy materiał, wytrzymały, o charakterystycznej zwartej strukturze. Doskonale sprawdza się jako materiał wnętrzarski, do budowy mebli, podłóg i artykułów dekoracyjnych. Parawan bambusowy z listewek to jeden z najpopularniejszych modeli, cieszących się niesłabnącym zainteresowaniem klientów.

Parawan bambusowy z naturalnego drewna

Drewno bambusowe daje bardzo ładny efekt wizualny. Najciekawiej wyglądają listewki bambusowe w naturalnym kolorze lub barwione, gdy widać strukturę drewna. Układane jedna przy drugiej tworzą spójną powierzchnię, wpisującą się w modny nurt eksponowania naturalnych materiałów. Takie desenie są ponadczasowe, zawsze modne i doskonale komponują się z wyposażeniem wnętrz w każdym stylu.

 

             

              

Parawan bambusowy do gabinetów urody i do SPA

Gabinety urody to miejsca, gdzie klient oczekuje relaksu. Naturalne materiały kojarzą się ze spokojem i czymś przyjaznym w kontakcie. Dlatego tak często właśnie takie placówki interesują się meblami z naturalnych materiałów. Parawany pokojowe drewniane zapewnią gościom komfort i poczucie prywatności. Nie bez znaczenia są też walory praktyczne. Parawany pokojowe to dość spore meble, które po złożeniu zajmują zaskakująco małą powierzchnię. Do ich przechowywania nie potrzeba zatem dużo miejsca.

 

Przenośna ścianka bambusowa sprawdza się w domu

Parawany bambusowe idealnie sprawdzają się w codziennych sytuacjach w domu. Pomagają w poprawie funkcjonalności pomieszczeń, a także sprawdzają się jako praktyczne przesłony miejsc, których nie chcemy eksponować gościom. Zagracone biurko, niezaścielone łóżko, wieszak z praniem, rozrzucone zabawki dziecka – nie zawsze mamy czas, by takie miejsce sprzątnąć. Rozstawienie parawanu trwa moment, a dodatkowo taki mebel wspaniale dekoruje wnętrze.

Parawany z wypełnieniem z maty bambusowej

Maty bambusowe mogą być zbudowane z listewek różnej szerokości. Począwszy od listewek ok. 1 cm szerokości, do bardzo wąskich, przypominających patyczki. Różni je wygląd, lecz łączy zawsze ciekawy efekt. Listewki bambusowe bywają barwione, wtedy można z nich komponować ciekawe mozaiki kolorystyczne. Można je też dodatkowo dekorować, nanosząc na powierzchnię dowolne obrazy: zdjęcia czy malowidła. Wtedy parawan staje się bardzo dekoracyjnym wyróżnikiem wnętrza, jego największą ozdobą.

 

       

 

 

Sponsorem artykułu jest sklep internetowy TwójPasaż.pl – wszystko do domu i ogrodu.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *