Mapa świata, chociaż zazwyczaj kojarzona z lekcjami geografii, to obecnie występuje w nowej odsłonie i coraz częściej jest wykorzystywana jako dekoracja domowych ścian, ale także wnętrz firmowych. Nowoczesna estetyka tego motywu sprawia, że taki akcent doskonale sprawdzi się w nowoczesnym salonie czy designerskiej sypialni. We wnętrzu biura czy firmy sprawdzi się również znakomicie. Taki dodatek w szybki sposób zmieni wygląd całego wnętrza, nadając mu niezwykłego charakteru.

W jakim wnętrzu sprawdzi się fototapeta z motywem mapy świata

Wszystko zależy od tego, jaki wzór wybierzemy, gdyż bogactwo dostępnych opcji sprawia, że można dobrać taki akcent niemal do każdego wnętrza. Najlepiej wpasuje się do stylistyki kolonialnej, nowoczesnej oraz loftowej. Będzie to oryginalna i nietuzinkowa dekoracja ścienna, która może stanowić mocny punkt każdego wnętrza.

Jest to bardzo popularny motyw wśród osób, których pasją są podróże. Motyw ten może świetnie sprawdzić się także w sypialni. Można wtedy wzbogacić fototapetę zdjęciami z własnych podróży i przyklejając je w konkretnych miejscach. Będzie to na pewno unikatowy element dekoracji, przestrzeni osobistej.

Różna stylistyka map do wyboru

W ofercie naszego sklepu znajdziesz zarówno tradycyjne mapy świata na niebieskim tle – takie, które pamiętamy z lekcji geografii, ale także wzory utrzymane w czarno – białej kolorystyce, czy też mapy w stonowanych barwach.

Wprowadzając taki motyw do swojego domu czy firmy, pokażesz indywidualizm i oryginalność. Motyw doskonale sprawdzi się też w męskim gabinecie, biurze prawnika czy szefa firmy, a szczególnie wzory stylizowane na dawne mapy z czasów wielkich odkryć geograficznych. Taki motyw daje poczucie otwarcia na świat, wielu możliwości i zachęca do nowych odkryć, nie tylko podróżniczych.

Mapa świata w dziecięcym pokoju

Fototapeta z motywem mapy świata to ciekawa propozycja na zagospodarowanie jednej ze ścian w pokoju dziecka czy nastolatka. Taki zabieg pozwoli każdemu dziecko na rozwijanie zainteresowania nauką, a w szczególności geografią. To motyw pobudzający wyobraźnię, otwierający na życiowe możliwości i zachęcający do poznawania innych kultur. Poza tym tapeta dobrana pod kątem stylu i kolorystyki będzie się komponowała z wyposażeniem pokoju.

Inne wykorzystanie motywu

Motyw map świata można wykorzystać także pod postacią innych dekoracji ściennych, takich jak zegary, obrazy, fotoparawany dwustronne czy obrazki na korku, do których możemy przyczepić wszystko to, co chcemy. W asortymencie naszego sklepu można znaleźć wiele inspiracji właśnie tym motywem, które wprowadzą do każdego wnętrza niesamowity klimat.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *