O klimacie wnętrza często decydują dodatki. To one ocieplają wnętrze, dodają mu charakteru, pięknie dopełniają indywidualną aranżację. Rośliny domowe nie tylko upiększają przestrzeń, poprawiają też mikroklimat pomieszczenia i mają dobroczynny wpływ na psychikę i samopoczucie mieszkańców. Jakie są najmodniejsze donice dekoracyjne? Jakie nowości oferują sklepy internetowe w tym asortymencie? Zapraszamy do prezentacji.

Donice metalowe

Moda na wnętrza industrialne ma znaczący wpływ na projekty akcesoriów dekoracyjnych. Pierwotnie styl industrialny, dość surowy wizualnie, obecnie stał się bardziej przyjazny, delikatniejszy w formie, strukturze i kolorze. Przykładem są nowoczesne metalowe skrzynki pokojowe w miętowym lub szarym kolorze. Prosty projekt znacząco zyskuje, gdy zestawiamy ze sobą trzy skrzynki różnej wysokości, tworząc podstawę pod kaskadę zieleni.

Styl EKO zawsze modny

Naturalne drewno, bambus, rattan czy wiklina doskonale wpisują się w każde wnętrze. Dzięki naturalnej kolorystyce współgrają z typowymi meblami. Nawet w dość surowemu wnętrzu potrafią dodać przytulności i zawsze są niepowtarzalne. Nowoczesne projekty zachwycają i bez wątpienia stają się niezwykłą dekoracją wnętrz domowych i firmowych.

W ostatnim sezonie modne stały się stojaki z doniczkami. To ultranowoczesne projekty, o ciekawych formach, które intrygują swoją odmienną formą. Dzięki ich funkcjonalności nie musimy się zastanawiać, na czym postawić doniczkę. Stelaż jest przecież w komplecie!

Podwieszane pod sufitem kwietniki wróciły na salony. Bardzo popularne w latach 70-tych i 80-tych, znów mają rzesze zwolenników. Nic dziwnego. Wiele gatunków roślin znakomicie prezentuje się, gdy ich części swobodnie zwisają, mając przestrzeń do swobodnego rozrostu. Dodatkowo podwieszana donica nie przeszkadza w codziennym funkcjonowaniu, nie trzeba jej przestawiać przy sprzątaniu – same korzyści!

Coś oryginalnego, coś zaskakującego

Przyzwyczailiśmy się, że zioła w doniczkach po prostu stawiamy na parapecie kuchennym. Zapominamy, że to także dekoracyjne rośliny, które upiększają pomieszczenie kuchenne. Pomysłowe stojaki na zioła staną się z pewnością oryginalna dekoracją nie tylko w mieszkaniu, mogą także zdobić balkon.

Donice betonowe do nowoczesnych wnętrz

Od dawna wiadomo, że beton ma ciekawą strukturę i neutralny kolor. Stał się zatem we wnętrzach nie tylko tłem, ale integralną, oryginalną częścią każdego nowoczesnego wnętrza. Jest także inspiracją dla projektantów do tworzenia pomysłowych dekoracji. Wadą betonu jest jego ciężar. Jednakże nowoczesne technologie pozwalają stworzyć artykuły dekoracyjne wyglądające jak beton, lecz dużo od niego lżejsze. Przykładem może być taka donica w kształcie muszli:

Zabawne doniczki, nie tylko dla dzieci

Dzieciństwo to czas beztroski. Pokój dziecka powinien nie tylko być zgodny z trendami wnętrzarskimi, ale przede wszystkim zabawny, bajkowy i wizualnie przyjazny. Projektanci doniczek mają dla dzieci coś specjalnego. Doniczki w kształcie zwierzątek to dekoracja, która zachwyci każde dziecko. Żywa roślinka w pokoju to także pretekst, by nauczyć dziecko odpowiedzialności i systematycznej pielęgnacji. To z pewnością dobry pomysł.

Tego typu produkty sprawdzą się także jako dekoracja balkonu i tarasu. To sympatyczne projekty, które ocieplą domową strefę relaksu. Wybierać można w różnorodnych formach, motywach i kolorach. To nowoczesne produkty o trwałej kolorystyce i odporne na warunki atmosferyczne. Polecamy!

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *