Miasta na obrazach to tematyka, która jest bardzo często wykorzystywana i przede wszystkim lubiana przez wielu twórców. W każdym mieście można znaleźć takie miejsca, które mają swój magiczny i niepowtarzalny klimat, wart uwiecznienia. Niektóre obrazy oddają ich wygląd realistycznie, inne zaś inspirują się nimi do stworzenia całkiem autorskich dzieł. W tym artykule zapraszamy w podróż po Europie, szlakiem najpiękniejszych miast.

Miasta na obrazach – ciekawe widoki do każdego wnętrza

Naszą podróż zaczynamy od Londynu. Gdy mowa o obrazach związanych z Londynem, zainteresowane osoby do wyboru mają nie tylko obrazy przedstawiające ciekawe miejsca tego miasta, ale również takie, na których pokazano związane z nim charakterystyczne motywy. Czerwony piętrowy autobus, taksówki wzorowane na starych samochodach czy wreszcie słynny zegar Big Ben – to wszystko to znaki rozpoznawcze Londynu, miasta postrzeganego przez wiele osób jako bardzo ciekawe i urzekające.

Londyn – europejska metropolia

Wiele osób wybiera obrazy z Londynem po wizycie w tym mieście, pozostając pod jego ogromnym urokiem. Można je bez problemu dopasować do każdego wnętrza, tak samo do sypialni, do salonu czy nawet do kuchni. Obraz przedstawiający Londyn, jego ciekawe miejsca czy zabytki, bardzo dobrze sprawdzi się również w pokoju dziecka czy nastolatka, dopełniając całości zastosowanych do jego urządzenia mebli i innych dodatków. To także nowoczesne motywy, które doskonale zaistnieją we wnętrzach biurowych i firmowych, stając się intrygującym elementem dekoracyjnym.

Paryż dla każdego – ciekawe obrazy w domu

Stolica zakochanych, miasto miłości – to tylko niektóre z określeń, które używa się do opisania Paryża. Stolica Francji postrzegana jest jako romantyczne miasto, w którym każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie. To miasto pełne zabytków i pięknych miejsc jest bardzo często uwieczniane na obrazach, wielu twórców bowiem uważa je za wdzięczny obiekt dla artystów. Oczywiście najczęściej na obrazach przedstawiających Paryż widoczna jest wieża Eiffela.

Jednak Paryż to także przepiękne Pola Elizejskie, czy na przykład słynne paryskie kawiarenki. Każdy, kto odwiedził to miasto, jak również jego mieszkańcy, z pewnością mają swoje zdanie odnośnie miejsc, które można postrzegać jako najpiękniejsze. Dlatego też niektóre z obrazów, które przedstawiają Paryż, na pierwszy rzut oka nie pozwalają rozpoznać tego miasta. Jednak nawet bardzo nowoczesna kompozycja, dzięki nawiązaniu do symboli Paryża, pozwala na rozpoznanie głównego motywu obrazu.

Berlin na obrazach – wczoraj i dziś

Berlin z jego zabytkami i ciekawymi miejscami, stanowi doskonały temat na stworzenie ciekawych obrazów, wpisujących się w nurt pejzażu miejskiego. W przypadku Berlina jest wiele interesujących miejsc, które pokazane na obrazach, będą stanowiły doskonałą ozdobę każdego domu czy wnętrz firmowych.

W Berlinie jest bardzo wiele interesujących miejsc, zwłaszcza zabytkowych. Brama Brandenburska czy zabytkowa siedziba Bundestagu to jedne z częściej uwiecznianych miejsc. Jednakże Berlin to także interesujące miejsca, takie jak na przykład dworzec kolejowy ZOO lub Hauptbahnhof, które łączą w sobie zabytkowe elementy z nowoczesnymi rozwiązaniami. Wielu malarzy i grafików nawiązuje w swoich pracach także do ważnych historycznie wydarzeń związanych z Berlinem, zwłaszcza z historii najnowszej. Mur berliński i jego historia, tak ściśle powiązana z wydarzeniami w Europie, to także motyw, który często się pojawia w pracach artystów.

Jakie wybrać obrazy z Rzymem ?

Rzym to jedno z miast europejskich, które wskazywane jest jako najpiękniejsze. Na pewno nie bez znaczenia pozostaje to, że znajduje się w nim bardzo duża ilość wyjątkowych zabytków. Zachód czy wschód słońca nad Koloseum, czy promienie słońca odbijające się w fontannie Di Trevi – to tylko przykłady tego, jak pięknie prezentuje się Rzym na obrazach. Od wieków jest on przedstawiany, często przez znanych malarzy, dzięki czemu bez trudu można wybrać idealne widoki do swojego domu czy mieszkania.

Można znaleźć obrazy, które pokazują zabytki i miejsca w Rzymie w ich naturalnych barwach, jak również te, które pokazują je w nieco bardziej abstrakcyjny sposób. Warto dopasować je do wnętrz biorąc pod uwagę nie tylko wielkość obrazów, ale również ich kolorystykę czy ilość pokazanego na nich światła. Jaśniejsze obrazy bez trudu można dopasować do wszystkich wnętrz, te ciemniejsze potrzebują odpowiedniego tła, gdzie będą się bardzo dobrze prezentować. Ciekawym rozwiązaniem na pewno może się także okazać wybór kilku mniejszych obrazów, przedstawiających różne miejsca w Rzymie, które stworzą ciekawą całość i nietypowy efekt wizualny. Interesująco na pewno zaprezentują się także tryptyki czy podobne do nich kompozycje.

Wenecja – jedyne takie miasto

Z czym kojarzy się Wenecja? Na pewno każdy wskaże nieco inne elementy, jednak bezsporne jest to, iż na pierwszy plan wysuwają się gondole, mosty i kanały. Miasto na wodzie urzeka od wieków swoim pięknem nie tylko odwiedzających, ale przede wszystkim malarzy, którzy uwieczniają je na swoich obrazach. Wenecja stanowi nie tylko główny temat, ale często także tło do tego, aby pokazać inne wydarzenia. O weneckim karnawale, charakterystycznych strojach i słynnych maskach weneckich, słyszeli chyba wszyscy. Nic dziwnego, że właśnie te motywy obrazów związanych z Wenecją cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem klientów.

Hamburg – ciekawe i niepowtarzalne obrazy

Niektóre miasta na świecie cieszą się sporą popularnością wśród turystów, na co wpływ zazwyczaj mają znajdujące się w nich zabytki czy ciekawe miejsca. Jednym z takich właśnie miejsc bezsprzecznie jest Hamburg, miasto położone w Niemczech i jednocześnie największy port morski tego kraju. To właśnie umiejscowienie nad brzegiem morza często decydowało o tym, że malarze tak chętnie oddawali na obrazach piękno widoków, zarówno z miasta na morze, jak też panoramy na miasto od strony morza.

Jak zatem widać, nowoczesne obrazy miast to nie tylko sposób na przypomnienie sobie charakterystycznych budowli zwiedzanych wcześniej miejsc. To także intrygujące motywy urbanistyczne, które od wieków fascynują artystów i odbiorców ich sztuki, które dziś jako oryginalne obrazy zdobią wnętrza prywatnych mieszkań oraz wnętrz firmowych.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *