Moda na adaptacje pomieszczeń loftowych i pofabrycznych do celów mieszkalnych przyszła do nas z Europy Zachodniej i z USA. Do tej pory takie wnętrza, postrzegane jako surowe i nienadające się do zamieszkania czy do prowadzenia działalności biurowej, stały się inspiracją dla architektów i projektantów wyposażenia. Masywne detale konstrukcyjne, struktura użytych materiałów, przestrzeń, w której betonowe konstrukcje nabierają lekkości – oto kwintesencja wnętrz typu loft. Jak „oswoić” taki specyficzny metraż?

Metal, beton, drewno

Co zastajemy w pofabrycznej hali? Ściany z surowej cegły lub betonu, betonowe posadzki, widoczne elementy konstrukcyjne z metalu i drewna, metalowe okna, natynkową instalację elektryczną – to wszystko z pewnością nie kojarzy się z ciepłem domowego ogniska, przyjazną przestrzenią biurową czy miejscem spotkań typu restauracja. Być może dlatego przez lata nie adaptowano powszechnie takich pomieszczeń. Jednak odpowiednio zaaranżowane wnętrze, meble oraz dodatki inspirowane takim stylem, pozwalają na stworzenie zaskakująco przyjaznej użytkownikom przestrzeni.

Meble industrialne

Kto powiedział, że meble ze stali i drewna mają być masywne i toporne? Wszystko zależy od projektu! Gdy stelaż jest wykonany z dość cienkich elementów i stanowi ażurową, lekką optycznie konstrukcję, w przestrzeni loftu takie meble z pewnością zyskują. Drewniane elementy w ciepłych odcieniach sprawiają, że takie meble prezentują się bardzo ciekawie. Zestawienie ich z miękkimi kanapami, dywanami i nowoczesnymi zasłonami tworzy zestaw, który wizualnie zaciekawia i z pewnością zachęca do wypoczynku. Sami zobaczcie:

Przestrzenne konstrukcje wyglądają lekko optycznie
Meble industrialne łączą ciekawą formę z praktycznymi rozwiązaniami

Wnętrze w stylu loft: prostota i funkcjonalność

Meble industrialne znakomicie pasują do wnętrz biurowych

Mieszkania w stylu loft

Czy styl wnętrza industrialnego można stworzyć w niedużym mieszkaniu w bloku? Z pewnością nie uzyskamy w nim wrażenia przestrzeni, której w bloku nie ma. Jednakże najnowsze projekty mebli i artykułów wnętrzarskich pokazują, że jest to trend nadający się do wykorzystania w każdym pomieszczeniu. Dodatkowo zestawienie stali z drewnem sprawia, że takie meble się nie starzeją, nie wychodzą z mody. Zawsze będą pięknym dopełnieniem każdego wnętrza.

Zegar na oryginalnym pasku
Lampa metalowa w stylu loftowym

Drewniany stolik z metalowymi nogami
0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *