Jeżeli planujesz urządzić swój pokój w stylu boho, zapewne nie musimy Cię do tego trendu przekonywać. Jednak zaczniemy od krótkiej, acz treściwej charakterystyki tego stylu, by zaprezentować go osobom wahającym się jeszcze. Zatem boho jest to charakterystyczny trend, łączący swobodną estetykę hippisowską i oryginalność charakterystyczną dla bohemy. Spotykany głównie w ubiorze damskim, ostatnimi czasy przenosi się również na meble i dodatki dekoracyjne.

W stylu boho – wygoda i komfort

Poduszka dekoracyjna powinna nie tylko wspierać wygodę naszego odpoczynku w pozycji leżącej, lecz także cieszyć nas swymi walorami estetycznymi. Modele w stylu boho cechują frędzle, hafty, wypukłe wzory, nawiązujace do rękodzieła ludowego, oryginalnych tkanin i zdobień wykonywanych ręcznie. Kolorystyka nawiązuje do naturalnych barw materiałów, z których wykonywane są te artykuły. Kolory są częstokroć lekko zgaszone, jakby były wypłowiałe od słońca.

Dodatki w stylu boho

Ostatnio pojawiają się także poduszki skórzane z motywem krowich łat, deseń szalenie popularny w latach siedemdziesiątych. Obecnie ten wzór jest znów bardzo modny i jest uznawany za ekscentryczny dodatek w nowoczesnych wnętrzach.

Nie tylko do siedzenia

Pufy zaprojektowane w konwencji boho, również wyróżniają się frędzlami, mięsistymi fakturami, naturalną kolorystyką, ciekawą strukturą powierzchni. Wiele modeli poprzez kształt i użyte materiały, wyglądają nieco retro. Dzięki temu doskonale wpasowują się w tradycyjne wnętrza, dodając im uroku i potęgując wrażenie przytulności.

Pufa w stylu boho

Patchwork – technika, która stale pojawia się we wnętrzach w ostatnich sezonach, ma nie tylko tradycyjne zastosowanie jako narzuty. Jako obicie pufy czy innego mebla, wykonane z tradycyjnych tkanin, znów sprawia nostalgiczne wrażenie. Gdy materiałem jest naturalna skóra – każdy mebel staje się ekscentrycznym, przykuwającym uwagę wyróżnikiem wnętrza.

Krowie łaty znowu są modne!

Ozdoba wszelkich mebli

Dekorując pokój w stylu boho, nie możemy zapomnieć o kocach. Ten praktyczny dodatek w salonie potrzebny jest przez większą część roku. Sprawdza się także jako narzuta na meble i ciekawy dodatek dekoracyjny.

Koce w stylu boho również przypominają elementy ubioru hippisów. Często są zdobione frędzlami i wyszywane we wzory. Splot tkanin wielu modeli nawiązuje do ręcznie tkanych kilimów, wyrobów wykonywanych w podobny sposób od wieków w różnych częściach świata. Ich kolorystyka również zazwyczaj nawiązuje do naturalnych barw ziemi. Mając takie dodatki, łatwo jest stworzyć we wnętrzu hippisowski efekt luzu i spokoju.

Koc w stylu boho

Dywan w stylu boho

Klimat salonu nawiązujący do hippisowskiej komuny? Dlaczego nie? To gwarancja swobodnego, domowego, ciepłego i przytulnego wnętrza. Do wybranych wcześniej dodatków w stylu boho, można dokupić odpowiedni dywan, zmieniający stylistykę wnętrza. Dywany w naszym klimacie docieplają pomieszczenia, co zimą jest bardzo istotne. Są także ważnym miejscem do zabawy dla dzieci i wspólnego spędzania z nimi czasu.

Dywan skórzany

Dywan w stylu boho wykonany jest ręcznie lub sprawia takie wrażenie, co pasuje do filozofii dzieci kwiatów, które odrzucały produkcję masową. Wykonane z mieszanki wełny i bawełny są trwałe i zapewnią ciepło i komfort pod stopami na długie lata.

Dywan stylizowany na ręcznie tkany

Ciekawym trendem są dywany miejscowo „powycierane”, „spłowiałe” czy „przetarte”. Sprawiają wrażenie wiekowego dodatku, wyciągnietego ze strychu. Ta stylistyka może nie każdego zauroczy, ale z pewnością wprowadzi do wnętrza wizualne ciepło, z nostalgiczną nutką i niepowtarzalnym klimatem.

Dywan w stylu boho

Salon w stylu boho

Modny patchworkowy fotel

Mamy nadzieję, że z pomocą naszego krótkiego poradnika wkrótce w Twoim pokoju zagości pogoda ducha i radość dzieci kwiatów, które na swój sposób zmieniły cały znany nam obecnie świat! Peace&Love!

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *