Każde dziecko pragnie magicznego i pięknego pokoju. Niełatwo jest taki urządzić, szczególnie jeśli zważymy na ogrom dziecięcych marzeń i fantazji. A jeszcze należy pamiętać, że dziecięce marzenia trzeba niestety skonfrontować z potrzebą jakości i funkcjonalności mebli. Zobacz, w jaki sposób dobrać meble, które zachwycą dziecko, a Ty będziesz zadowolony z ich funkcjonalności.

Schowaj zabawki!

Po skończonej zabawie przychodzi czas na nielubiane przez dzieci sprzątanie. Gdzieś trzeba zabawki przechować. Skrzynie na zabawki są dobrym rozwiązaniem w takiej sytuacji. Pozwalają zebrać wszystkie zabawki w jednym miejscu i zapobiec zapychaniu półek czy szafek.

Skrzynie na zabawki mogą przybierać różne formy, co stwarza szerokie pole do manewru dla nabywcy. Istnieją modele proste, pozbawione zdobień lub zdobione w małym stopniu. Spełniają one swoją zasadniczą rolę, lecz często kolidują z resztą wystroju. Dlatego wybierając skrzynię na zabawki, warto uwzględnić modele zdobione na przykład wizerunkami księżniczek, zwierzątek czy zabawnych potworów.

Inną opcją pojemników na zabawki są organizery, które pozwolą posortować rodzaje zabawek i nie męczyć się z przetrząsaniem pojemnika w poszukiwaniu tej jednej. Inną opcją są pojedyncze pudełka, które można na sobie ustawiać. Jednak bardziej praktycznym rozwiązaniem będzie regał z pudełkami. To piękny mebel w wesołej kolorystyce i wszystkie zabawki są w nim stale dostępne.

Miejsca do spania dla rodzeństwa

Łóżka piętrowe są doskonałym sposobem na zaoszczędzenie przestrzeni, jeżeli posiadasz co najmniej dwójkę dzieci.

Jednakże łóżko piętrowe nie musi być po prostu meblem o podstawowym przeznaczeniu. Pojedyncze łóżko piętrowe ma zawsze dodatkową funkcjonalność. Wiele modeli posiada na przykład wbudowaną zjeżdżalnię lub dobudowane biurko. Ozdobne zasłony tworzą pod łóżkiem dodatkową, tajemniczą przestrzeń do zabawy – dzieci to bardzo lubią.

Możesz także zapewnić dziecku dodatkową zabawę. Oprócz wspomnianych już zjeżdżalni, istnieją także łóżka piętrowe będące jednocześnie zamkami (zarówno króla, jak i księżniczki lub będące twierdzą piracką). Taki wybór jest oczywiście droższy, niemniej sprawi dziecku ogromną przyjemność.

Przy wyborze mebli dla dzieci, zwłaszcza łóżka umożliwiającego zabawę, warto zwrócić uwagę na względy bezpieczeństwa. Zapewniają je przede wszystkim barierki chroniące dziecko przed spadnięciem. Ważne jest, by wszystkie narożniki mebla były zaokrąglone, bo zapobiega to ewentualnym obrażeniom dziecka.

Wygodne miejsce do nauki

Wygoda jest kluczem do efektywnej nauki. Dlatego kluczowe jest dobranie odpowiedniego biurka dla dziecka. Pamiętać należy, że dziecko stale rośnie. Co za tym idzie, kupienie biurka o stałej wysokości łączy się z jego wymianą, gdy dziecko podrośnie. Warto zatem sprawdzić, czy planowany do zakupu model, ma funkcję regulacji wysokości. W ten sposób stolik będzie mógł służyć dziecku przez lata.

Komputer czy tablet coraz częściej służy dzieciom do zabawy. Odpowiedzią rynku na ten trend są biurka o regulowanym kącie nachylenia blatu. Dzięki takiemu rozwiązaniu dziecko będzie mogło dopasować miejsce nauki do nowoczesnego sprzętu i wygodniej z niego korzystać. Wybierając mebel, warto sprawdzić, czy ma taką funkcję.

Odpowiednie meble dla dziecka

Dzieci lubią radośnie biegać po całym domu. To doprawdy miły widok, jednak pamiętać należy, że pociąga za sobą określone niebezpieczeństwa. Stoły i krzesła mogą stać się poważnym zagrożeniem, jeśli rozpędzone dziecko się z nimi zderzy. Dlatego tak ważne jest, by były one dla dzieci pod każdym względem bezpieczne.

Stoły i krzesła często sprzedawane są w zestawie. Umożliwia to dobranie jednolitej stylistyki mebli. To bardzo ważne, by zapewnić dziecku estetyczny i magiczny pokój z jego marzeń. W ofercie sklepu internetowego TwójPasaż.pl jest kilka bajkowych wzorów, które zachwycą dzieci i dorosłych. Jest zatem w czym wybierać.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *