Łóżka dla dzieci kupujemy kilka razy. Wpierw jest to łóżeczko dla niemowlaka, potem łóżko dziecięce, a gdy dziecko staje się nastolatkiem – kupujemy łóżko pojedyncze wielkości, jak dla dorosłej osoby. Czym się kierować, gdy wybieramy meble dla dzieci, na każdym etapie ich rozwoju? Postaramy się wyjaśnić w tym artykule.

 

 

Łóżeczko dziecięce na pierwszy etap życia

 

Gdy pojawia się w domu nowy członek rodziny, rodzice szukają najefektowniejszych mebli, by podkreślić wagę tego wydarzenia. Jednakże w wypadku mebli dla dzieci najważniejsze jest bezpieczeństwo ich użytkowania. Zwróćmy zatem uwagę, czy łóżeczko lub kołyska dla niemowlęcia nie są zbyt płytkie, a w wypadku typowego łóżeczka dla małego dziecka – czy jego konstrukcja jest stabilna a materiały użyte do jego budowy bezpieczne.

 

Również detale i wykończenie mebli są istotne. Meble dla dzieci powinny mieć zaokrąglone brzegi, by w razie upadku dziecko się nie pokaleczyło o ostre kanty. Powierzchnie muszą być gładkie i łatwe do utrzymania w czystości. Materiały, z których wykonano mebel,  powinny być na tyle mocne, by konstrukcja była stabilna i trwała.

 

                            

 

Łóżka dla dzieci

 

Gdy dziecko wyrasta ze swojego pierwszego łóżeczka, nadchodzi czas na kupienie łóżka dla rosnącego malucha. Tutaj także musimy zwrócić uwagę na konstrukcję takiego mebla. By zabezpieczyć dziecko w czasie snu przed przypadkowym spadnięciem, łóżko dla kilkulatków powinno mieć podwyższone boki. Przyda się też dodatkowe podparcie łóżka w jego środkowej części, by zwiększyć bezpieczeństwo użytkowania. I tutaj znów ważne są zaokrąglone boki mebli, by unikać ryzyka zranienia przy upadku. Gdy już mamy pewność, że mebel będzie bezpieczny, możemy pozwolić sobie na wybór wzoru i koloru łóżka. Na pewno bajkowe motywy zachwycą dziecko i rodziców.

 

                         

 

Łóżka piętrowe dla dzieci

 

Kto z nas nie marzył w dzieciństwie o łóżku piętrowym? To pragnienie wielu dzieci. Dziś producenci mają w ofercie różnorodne modele łóżek piętrowych. Także takich dla jednego dziecka – to przecież nie jest typ mebla tylko dla rodzeństwa zajmującego wspólny pokój.

 

                

 

               

 

Łóżka pojedyncze dla dzieci

 

Gdy dziecko staje się nastolatkiem, znów czeka nas wymiana mebli, na bardziej „dorosłe”  Nastolatkowie zazwyczaj mają sprecyzowaną wizję swojego pokoju, mają już określony gust i negocjacje przy wyborze mebli mogą być trudne dla obu stron 🙂 Kompromisem będą meble zbliżone stylistyką do mebli dla dorosłych. Funkcjonalne i na czasie.

 

 

Jak zatem widać na powyższych przykładach, gdy wybieramy meble dla dzieci musimy zwracać uwagę przede wszystkim na jakość ich wykonania. Pamiętajmy jednak, że dzieciństwo to czas beztroski, więc sprawmy by pokój dziecka jednocześnie zachwycał kolorami i motywami. I dzieci i dorosłych.

Sponsorem artykułu jest sklep internetowy TwójPasaż.pl, w którego kolekcji znajdą Państwo nie tylko meble dla dzieci.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *