Kuchnia to ważne pomieszczenie. Szczególnie dla osób, które lubią gotować. W zaciszu każdego domu powstają pyszne potrawy. Przeczytaj o tym, co powinno stanowić wyposażenie kuchni i jak ją urządzić, by była funkcjonalna.Blat roboczy – główny element


To na nim przygotowujemy wszystkie posiłki. Bez blatu nie ma kuchni, on tworzy to pomieszczenie. To najważniejsze miejsce w kuchni, dzięki któremu wszystkie czynności wykonamy szybko i sprawnie. Od ilości miejsca na nim zależy komfort użytkowania tego pomieszczenia.

Blat kuchenny zazwyczaj jest położony na szafkach kuchennych dolnych, które stanowią jego podstawę. Dobierz długość blatu do swoich potrzeb. Można go wykonać u profesjonalnego stolarza, który oferuje meble na wymiar, dopasowane do tego, co chcesz mieć w swojej kuchni. Gotowe blaty mogą nie spełnić kryteriów, bo nie zawsze stanowią całość. Często są to blaty na jedną szafkę, które zestawione ze sobą tworzą powierzchnię roboczą z kilku elementów. Jeden całościowy blat wygląda lepiej wizualnie i jest bardziej higieniczny – nie ma na nim przerw jak w zestawionych ze sobą szafkach.Szafki na górze, szafki na dole


Meble to istotna część wyposażenia kuchni. W szafkach przechowuje się naczynia, akcesoria i żywność. To miejsce na talerze różnej wielkości czy filiżanki. Chowamy tam także garnki, patelnie i inne przybory kuchenne potrzebne na co dzień i nie tylko. Dlatego warto jest sprawdzić, jakie wewnętrzne wyposażenie szafek kuchennych poprawi ich funkcjonalność. Dodatkowe elementy ze stali szlachetnej, takie jak teleskopowa szuflada czy teleskopowy regał kuchenny pozwolą na nich zgromadzić drobne rzeczy, które będą łatwo dostępne i nie będą się przewracać.

Teleskopowy regał kuchenny szafkowy
Teleskopowa szuflada stalowa wewnętrzna

Warto kupić dobrej jakości szafki kuchenne dopasowane kolorystycznie do wnętrza. W mniejszej kuchni najlepiej jasne, żeby powiększyć optycznie przestrzeń. Warto przemyśleć, w czym przechowywać w nich produkty spożywcze. Powinny być one zabezpieczone w szczelnych pojemnikach, które zapobiegną zwietrzeniu produktów i dostępowi do nich owadów. Czy będą to pojemniki plastikowe na żywność, czy metalowe, z pewnością spełnią swoją funkcję.Miejsce na sprzęt – gdzie postawić?


Urządzenia AGD często zajmują w kuchni wiele miejsca. Dlatego warto przemyśleć zakup każdego z nich, pod kątem tego, czy na pewno będziemy go używać i czy ilość funkcji odpowiada naszym potrzebom. Można także kupić jedno urządzenie, które zastąpi większość innych. Takie wieloczynnościowe urządzenia gotujące, mieszające i piekące, zajmują zdecydowanie mniej miejsca, niż kilka pojedynczych.

Kombiwar – wieloczynnościowe urządzenie kuchenne

Lodówka to absolutnie niezbędne urządzenie w każdej kuchni, dzięki niej unikniemy marnowania żywności. Kuchenka elektryczna z piekarnikiem jest niezbędna dla fanów dobrej kuchni, którzy lubią gotować. Pochłaniacz jest często niedocenianym urządzeniem. Skutecznie zbiera wilgoć, opary i zapachy kuchenne. Dzięki temu ściany kuchni są dłużej czyste, nie zbiera się na nich wilgoć, a intensywne zapachy nie przenikają wszystkiego w mieszkaniu. Dziś standardem jest też zmywarka, która wykonuje uciążliwe i nielubiane czynności.

Piekarnik elektryczny z dwupalnikową kuchenką do gotowania

Również małe AGD jest bardzo w kuchni przydatne. Podstawą jest czajnik, w którym zagotujesz wodę na poranną kawę. Jeśli cenisz sobie zdrową kuchnię, urządzenie do gotowania na parze i blender do smoothie pozwolą przygotować wiele zdrowych i niskokalorycznych dań i napojów. Ekspres do kawy to ulubione jej odmiany w preferowanych wersjach, kiedy tylko chcesz!

Parowar to niskokaloryczne pyszne produkty, bez utraty witamin i składników odżywczych


Sztućce potrzebne każdego dnia


Widelce, noże, łyżki, łyżeczki to podstawowe akcesoria kuchenne, dzięki którym można jeść przy stole różne posiłki. Najlepiej przechowywać je w szufladach, które są w szafkach kuchennych. Jest to wygodne rozwiązanie dla każdej pani domu i nie tylko. Posegregowane będą się ładnie prezentować, a także będą łatwe do odnalezienia.

Nowoczesny zestaw dla dwunastu osóbJak widać, wyposażenie kuchni jest ważne i musi być wcześniej dobrze przemyślane. Każdy, kto kupuje mieszkanie, buduje dom czy robi remont, będzie potrzebował mebli oraz wymienionych akcesoriów, by w pełni cieszyć się radością wspólnych rodzinnych posiłków.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *