Śpij, odpoczywaj, czytaj i regeneruj siły, za każdym razem kładąc się do łóżka. Brzmi jak bajka? Nie może, ale musi tak być! Jakiś czas temu (dokładnie TUTAJ) podsumowaliśmy zalety użytkowania łóżek metalowych. Skoro znalazły się zalety to i o wadach warto było wspomnieć. Jeżeli jeszcze nie przeczytałaś tamtego artykułu, sprawdź koniecznie, nim przystąpisz do dalszej lektury dzisiejszego wpisu! Tym razem na tapecie — łóżka drewniane.

Łóżka drewniane — zawsze słuszny wybór?

Z gustami się nie dyskutuje, dlatego Tobie pozostawimy odpowiedź na powyższe pytanie (ok, tylko ciii: nie do każdej ;)). Żeby nie przedłużać, zapoznaj się z najważniejszymi cechami łóżek drewnianych.

Zalety łóżek drewnianych

Wymagaj komfortu. Piękno pięknem, ale łóżko to przede wszystkim wygoda podczas snu i odpoczynku. Czego możesz spodziewać się po modelach łóżek wykonanych z drewna?

Po pierwsze — funkcjonalność, czyli:

  • trwałość i elastyczność — drewno to niezastąpiony materiał, jeżeli chodzi o połączenie obu tych cech. Dlaczego? Zastanów się, jak wielkie naciski pod wpływem wiatru musi znieść rosnący na zboczu okaz i teraz tę wytrzymałość przenieś na mebel stojący w Twojej sypialni. Imponujące, prawda?
  • nie trać zdrowia — drewno samo w sobie nie powoduję dolegliwości alergicznych, aby zapobiec ich wystąpieniu także lakiery i farby pokrywające listwy są wykonywane z substancji neutralnych dla Twojego samopoczucia,
  • ciepłe w dotyku — w przeciwieństwie do łóżek metalowych, drewno jest przyjemniejsze w dotyku i znacznie “cieplejsze”. Dlatego, jeżeli jesteś zmarzluchem, drewniane łóżko jest tym, którego szukasz!

Po drugie — estetyka, czyli:

  • niepowtarzalność — tak jak odcisk palca, tak i kształt słojów zlewa się w unikalny wzór. Każde łóżko to kombinacja jedynych w swoim rodzaju wzorów i cieni,
  • uniwersalność — drewno spotykamy wszędzie w różnych wydaniach, dlatego bez trudu komponują się z dowolną aranżacją wnętrza,
  • piękno samo w sobie — wystarczy cienka warstwa lakieru, naturalna tekstura nie wymaga specjalnych zabiegów “upiększających”.
Usłojenie drewna

Usłojenie drewna to unikalna kompozycja kształtów, kolorów i cieni. Kształtowane przez drzewo latami w odpowiedzi na panujące warunki atmosferyczne.

Co może Cię zaskoczyć?

Drewno, o ile nie jest do tego odpowiednio przystosowane (np. nie spędziło wielu lat na dnie jeziora) nie lubi kontaktu z wodą. W sypialni woda nie jest zbyt częstym gościem, dlatego w przypadku łóżek cecha ta nie ma szczególnego znaczenia. Zaskoczyć może Cię także cena — wyższa niż w przypadku łóżek metalowych, ale i na tyle zróżnicowana, że łóżko drewniane może być traktowane jako inwestycja na lata. Pamiętasz? Trwałość!

Zestaw mebli — czas na drewno!

Jeden materiał, setki zastosowań. Postaw na naturalność i wybierz łóżko drewniane. Do tego drewniany stolik lub szafka nocna i fototapeta do sypialni — koniecznie z deseniem drewna! No dobrze, może przesadzamy z tą ilością drewnianych dekoracji, ale… no właśnie, nie musimy!

Dałaś się przekonać? Odwiedź stronę naszego dystrybutorami wybierz już teraz!

Łóżka drewniane

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *