Jest wiele sytuacji w codziennym życiu, gdy w domu czy w firmie szukamy praktycznych rozwiązań, by poradzić sobie z funkcjonalnością pomieszczeń. W domu niezapowiedziani goście nie muszą oglądać wieszaka z praniem, rozgardiaszu na biurku czy stosów zabawek dziecięcych w kącie salonu. W firmie wydzielenie strefy do obsługi klienta, strefy komfortu dla pacjenta w gabinecie lekarskim, czy strefy relaksu w salonie SPA umożliwią parawany dekoracyjne. Warto mieć je pod ręką.

Niezastąpione parawany dekoracyjne

Parawany drewniane to dość lekkie ścianki przenośne, które bez problemu możemy rozstawić w każdym pomieszczeniu. Drewniana rama i wypełnienia zazwyczaj są w neutralnych kolorach, gwarantują więc, że taki mebel łatwo będzie wybrać w kolorze posiadanego już wyposażenia.

Parawany dekoR – tradycja i nowoczesność

Parawany pokojowe po złożeniu nie zajmują wiele miejsca i łatwo jest je przechowywać. Gdy są potrzebne, wystarczy minuta, by praktyczna ścianka zasłoniła określony fragment pomieszczenia.

Parawany dekoracyjne marki dekoR

Marka dekoR ma w ofercie parawany dekoracyjne w stonowanej kolorystyce, których wypełnienia wpisują się w modne trendy:

Trend EKO

Parawan typu: bambusowa ścianka pięknie eksponuje delikatną strukturę tego egzotycznego drewna. Tego typu parawan, dość dużych rozmiarów, w 100% zasłania przestrzeń za nim. Nadaje się zatem do ustawienia przy miejscu do przebierania się w gabinetach lekarskich czy SPA a w domu stanowi idealną zasłonę każdego miejsca.

Ścianka bambusowa o pięknej strukturze naturalnego drewna

Parawany kilkuskrzydłowe mają budowę modułową. Są bardzo łatwe do rozstawienia i dzięki solidnej drewnianej ramie stoją bardzo stabilnie. Takie ścianki znakomicie sprawdzają się przy praktycznym podziale pomieszczeń w domu i w firmie, w codziennych sytuacjach. Ich dużą zaletą jest to, że większość zastosowanych materiałów wypełniających skrzydła, przepuszcza w dużym stopniu dzienne światło. Są to zatem parawany, które doskonale zasłaniają określone miejsce, ale go nie zacieniają w nadmiernym stopniu, a niektóre wręcz przepuszczają światło. Delikatna mata z drobnych listewek bambusowowych lub drewniana kratka na podkładzie z białej flizeliny – to zawsze świetny wybór.

Parawan dekoR: wypełnienie z bambusowej maty i dekoracyjne zwieńczenia.
Parawan japoński z tradycyjnym wypełnieniem

Modne nadruki na parawanach

Ścianki parawanów już w starożytnych Chinach i Japonii były bogato zdobione. Malowidła czy wzorzyste tkaniny sprawiały, że były to bardzo dekoracyjne meble, świadczące o zamożności i prestiżu właściciela. Dziś parawan ma być przede wszystkim praktyczny, a dekoracyjne motywy nawiązują do aktualnych trendów.

Parawany dekoracyjne są szczególnie lubiane przez kobiety. Stały się nieodzownym elementem kobiecej garderoby, wyposażenia sypialni, salonu. Przydają się w różnych codziennych sytuacjach. Tak samo gabinety urody, salony SPA, gabinety lekarskie dzięki parawanom stwarzają kobietom poczucie prywatności i komfortu. Stąd zatem pojawiły się modele parawanów dedykowane właśnie kobietom. Ikony kobiecej urody, takie jak Marilyn Monroe czy Audrey Hepburn zachwycają stylem i wdziękiem. Mebel zdobionych wizerunkami to wspaniałe dopełnienie każdej kobiecej strefy.

Parawan pokojowy z nadrukiem zdjęcia Marilyn Monroe

Parawan z półeczkami na kobiece drobiazgi i kosmetyki? To znakomity pomysł! Taki parawan tworzy prywatną strefę i dodatkowo staje się praktycznym meblem. Również w gabinecie SPA.

Nowoczesny parawan dekoracyjny z półkami

Biel i czerń w modnych wnętrzach

Biało – czarne wnętrza już od jakiegoś czasu znów są na topie. To ponadczasowa kolorystyka, która sprawia, że każde wnętrze wygląda niezwykle stylowo. W takim otoczeniu parawan pokojowy z geometrycznym wzorem jest jego niebanalną ozdobą. Marka dekoR wie, co jest modne!

Parawan biało-czarny z modnym graficznym wzorem
0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *