Rozgardiasz w dziecięcym pokoju to coś, nad czym trudno jest zapanować. Z jednej strony rodzice cieszą się, że dziecko jest kreatywne, korzysta z posiadanych zabawek, szuka inspiracji do co raz to nowych zabaw. Z drugiej strony trudno jest funkcjonować w pomieszczeniu, którego podłoga zasłana jest stosami zabawek. Dziecku i dorosłym jest trudno w takim pomieszczeniu przebywać. Pogubione i wymieszane z innymi zabawkami elementy akcesoriów z pewnością także nie pomagają w zabawie. Jak sobie poradzić z tym bałaganem? Pojemniki na zabawki powinny pomóc w organizacji przestrzeni dziecięcego pokoju.

 

Regał na zabawki

Dziecięce regały przeznaczone do przechowywania zabawek, są praktyczne i pojemne. Pozwalają na posegregowanie dziecięcych skarbów i jednoczesną ich wygodną ekspozycję. Regały na zabawki dostosowane są wysokością do wzrostu dzieci, skrzynki są lekkie i łatwe do przenoszenia. Pozwalają na wygodne sięganie po przedmioty, ale też na przenoszenie niedużego kontenerka w dowolne miejsce.

 

                   

Z pewnością nawet maluch poradzi sobie z utrzymaniem względnego porządku w pokoju, jeśli od małego będzie tego nauczony. Mając do dyspozycji odpowiednie meble i organizery na zabawki, powinien rozumieć, czemu służy odkładanie zabawek na miejsce. Sprzątanie zabawek powinno się stać elementem codziennej zabawy. Rutyną, która nie wzbudza sprzeciwu, gdy ma miejsce co dzień. I sposobem na wyrobienie w dziecku nawyku utrzymywania porządku.

 

                           

Skrzynia na zabawki

Każda skrzynia na zabawki to solidny mebel, którego fantazyjne, kolorowe motywy stają się także ozdobą dziecięcego pokoju. Skrzynie na zabawki są masywne, mają zaokrąglone brzegi i wiele z nich ma hydrauliczne podnośniki, pomagające dziecku w podnoszeniu wieka bez wysiłku.

 

                           

 

Skrzynie pomieszczą te największe zabawki, które nie mieszczą się w pudełkach czy kontenerkach na zabawki. Są też wygodną opcją do przechowywania różnego rodzaju akcesoriów. Dodatkowy koc czy poduszka w dziecięcym pokoju na pewno warto jest mieć zawsze pod ręką.

 

                           

Pojemniki na zabawki

Pojemniki na zabawki czy kosze na zabawki powinny być na tyle masywne, by nie pękały – wszak dzieci nie zawsze użytkują przedmioty zgodnie z przeznaczeniem. Powinien także być bezpieczny w użytkowaniu, tak by dziecko nie miało problemów z jego otwieraniem czy zamykaniem. Dodatkowo każdy taki produkt musi być interesujący wizualnie dla dziecka. To przecież dzięki otoczeniu dziecko wyrabia sobie poczucie estetyki, dlatego tak ważne jest, by od najmłodszych lat przebywało w otoczeniu przyjaznych w użytkowaniu i ładnych przedmiotów.

 

                           

 

                            

                             

 

Dla rozwoju dzieci ogromną rolę odgrywają kolory w otoczeniu. To one pobudzają zainteresowanie dziecka i stymulują jego zmysły. Dlatego warto wybierać produkty tworzone dla dzieci i z myślą o ich potrzebach. Warto zadbać by dzieciństwo kojarzyło się z pozytywnymi wspomnieniami.

 

 

Sponsorem artykułu jest sklep internetowy TwójPasaż.pl – wszystko do domu i ogrodu.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *