Praktyczne i eleganckie meble to dobry nabytek, dzięki któremu urządzanie mieszkania stanie się łatwiejszym zadaniem. Na jakie rozwiązania warto postawić? Jednym z takich mebli, które po latach wróciły do łask i szybko zyskały popularność, jest tapczan. Jak można taki mebel wykorzystać w aranżacji wnętrza? Dla kogo będzie on najlepszym rozwiązaniem?

Tapczan, tapczany

Tapczan był meblem bardzo popularnym w tych mieszkaniach, które urządzano w latach 70-tych i 80-tych XX wieku. Jego prosta forma, niezbyt duże rozmiary i wielofunkcyjność sprawiały, że świetnie nadawał się on do ówczesnych wnętrz – małych i ciasnych, w których należało pogodzić różne potrzeby członków dość licznej zazwyczaj rodziny.

Tapczany w nowej odsłonie

Dziś tapczany wracają w wielkim stylu, jednak ich rola w aranżacji wnętrz nabiera nowego charakteru.

W małym mieszkaniu oraz w pokoju dla dziecka mebel taki sprawdzi się rewelacyjnie. Tapczan łatwo się rozkłada, ma dość dużą powierzchnię do spania, a po złożeniu jest niezbyt dużym ale wygodnym meblem do wypoczynku dziennego. Ciekawe rozwiązania dotyczące wyboru tkanin obiciowych oraz ciekawego wykończenia tych mebli sprawia, że stały się one bardzo nowoczesne.

Tapczan niebieski: eleganckie przeszycia i granatowa lamówka

Tapczan do każdego wnętrza?

Moda na meble skandynawskie i na wnętrza industrialne sprawiła, że wiele mebli ma uproszczoną formę. Ciekawy efekt w ich wypadku uzyskujemy poprzez wybór nowoczesnej kolorystycznie i strukturalnie tkaniny obiciowej. Dodatkowym walorem stają się modne lamówki w innym kolorze lub ozdobne guziki pikowania. Z pewnością z takimi detalami współczesne tapczany zyskały na elegancji.

Rozkładana sofa w kolorze niebieskiego jeansu z lamówką beżową

Szeroki wybór takich tapczanów sprawia, że każdy z nas bez problemów znajdzie takie rozwiązanie, dzięki któremu urządzi swoje mieszkanie w praktyczny i elegancki zarazem sposób.

2 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *