Urządziłeś już swój dom i jesteś w stu procentach zadowolony? – gratulujemy! Ponieważ, jak się okazuje, błędy popełniamy często i zazwyczaj nieświadomie. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie listę tych najczęściej wymienianych przez internautów.

W tym wpisie dowiesz się:

  • czego unikać,

  • na co zwrócić szczególną uwagę,

  • jakie elementy aranżacji wymagają większego nakładu pracy.

Kuchenka… w rogu

Praktyczne umiejscowienie kuchenki – bez względu na rodzaj – jest wyzwaniem w każdej kuchni. Zdarza się, że miejscem tym jest sam róg blatu. Teoretycznie takie rozwiązanie wydaje się być dość praktyczne – oszczędzamy przestrzeń. Niestety, wynikające z tego komplikacje mogą doprowadzić do pewnego rozgoryczenia, ponieważ:

  • przy kuchence może stać tylko jedna osoba,

  • obserwacja garnka znajdującego się w rogu wewnętrznym jest utrudniona,

  • wykonanie okapu jest bardziej kłopotliwe, niż w przypadku tradycyjnie umiejscowionych kuchenek.

Alergicy w domu

Jeżeli wiesz, że członek Twojej rodziny jest uczulony na kurz i roztocza, unikaj wszelkiego wyposażenia, które może je gromadzić. W takich sytuacjach zrezygnować należy z dywanów, wykładzin dywanowych oraz innych materiałów, które mogą sprzyjać nadmiernemu gromadzeniu się zanieczyszczeń. Najlepiej sprawdzają się meble w nowoczesnym stylu ze względu na łatwe utrzymanie ich w czystości. Warto również zakupić produkty przeznaczone dla osób uczulonych.

Ile umywalek?

Łazienka to najważniejsze miejsce po garderobie, gdy szykujemy się do wyjścia. Kiedy częste imprezy to dla nas codzienność, doskonale sprawdzą się dwie umywalki. Dzięki temu dwie osoby jednocześnie mogą szykować się do wyjścia, nie przeszkadzając sobie nawzajem. Zwolenników takiego rozwiązania jest tyle, co przeciwników. Wyjściem pośrednim może być toaletka ustawiona w sypialni.

Zlew w garażu

Posiadanie przydomowego garażu to duże udogodnienie. Auto bezpiecznie przetrzymujemy w warunkach spowalniających rozwój korozji. W zimie nie musimy martwić się problemami z odpalaniem, latem zaś – wysoką temperaturą we wnętrzu pojazdu. Garaż może być także użytkowany jako mini warsztat, gdzie dokonujemy drobniejszych napraw. I to właśnie podczas nich najłatwiej o zabrudzenia. Zlew w garażu to wygodne rozwiązanie dla osób lubiących majsterkowanie i samodzielne naprawy.

Gdzie kąpać zwierzęta

Posiadasz domowego pupila? Świetnie! Gdzie go wykąpiesz? Wanna akrylowa nie jest idealnym rozwiązaniem gdy w grę wchodzą ostre pazury i zwierzę – niekoniecznie zadowolone z kąpieli. W tym celu przy posiadaniu dużej powierzchni, warto zainwestować w specjalny prysznic dla zwierząt. A jeżeli taka możliwość nie wchodzi w grę, do wanny akrylowej warto zakupić matę antypoślizgową. Zwierzę będzie czuło się pewniej, a mata ochroni powierzchnię przed zarysowaniami.

Panele – ale jakie?

Chociaż są bardzo popularne jako alternatywa dla płytek lub parkietu, czasem sprawiają sporo problemów. Ułożone przy drzwiach wejściowych szybko się niszczą ze względu na piasek i błoto, które wnosimy na butach do domu. Nie są też najlepszym rozwiązaniem w przypadku stosowania twardego obuwia – znacznie szybciej niszczeją i ścierają się. Powodują również znacznie głośniejszy dźwięk.

Niepraktyczne firanki i zasłonki

Ile razy obiecywaliśmy sobie, że koniec z firankami, które wymagają regularnego prania i uciążliwego prasowania? Niestety(?), mają one tę zaletę, że prawie zawsze prezentują się bardzo dobrze. Jeżeli chcemy uniknąć prasowania możemy zaraz po wypraniu firanki powiesić ją od razu na swoim miejscu – powinna rozprostować się sama.

Firany i zasłony - tak czy nie?

Urządzenie domu zgodnego z naszymi oczekiwaniami nie zawsze jest zadaniem łatwym. Im dokładniej zaplanujemy każdy krok, tym mniejsze prawdopodobieństwo popełniania błędu. Opinie innych osób także bywają pomocne – to one pomogą Ci stworzyć miejsce najbliższe Twoim wyobrażeniom.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *