Motywy industrialne są zawsze modne. Panoramy miast czy zdjęcia zabytków są ponadczasowym motywem dekoracyjnym, który zawsze znakomicie wygląda w każdym wnętrzu. Dobranie widoku miasta do konkretnego wnętrza powinno przede wszystkim uwzględniać gust mieszkających w domu osób. Niektórzy wybierają takie widoki, które kojarzą się im z miejscami, które odwiedzali lub które kojarzą się im ze wspomnieniami. Wybór takich obrazów jest bardzo duży, dlatego też wyszukanie najlepszego nie powinno być zbyt dużym problemem.

Miasta świata na obrazach

Najbardziej znane miasta świata i zabytki świata fascynują niesamowitą architekturą. Panorama Nowego Jorku, opera w Sydney czy Tadż Mahal – któż z nas ich nie zna? Takie motywy na obrazach są nie tylko wyrazem podziwu dla tych niezwykłych miejsc. To także inspiracja do zaplanowania egzotycznej podróży.

Obraz z Nowym Jorkiem

Nowy Jork przez wiele lat stanowił główny port, do którego przybijały statki z innych kontynentów, w tym także z Europy. Ci, który udawali się tam w poszukiwaniu lepszej przyszłości, bardzo często nie byli w stanie udać się w głąb kraju, między innymi ze względów finansowych lub po prostu woleli zostać pośród znajomych i rodaków. Dzięki temu Nowy Jork to miasto różnorodne kulturowo i etnicznie. I ta mieszanka wpływów z całego świata wpłynęła na charakter tego miasta, jego architekturę i sztukę.

Bezsprzecznie do takich widoków Nowego Jorku, które niezwykle często uwieczniane są na obrazach, zalicza się Statua Wolności, która wita wszystkich wpływających do tego miasta. Pięknym widokiem, zwłaszcza przedstawionym z ujęcia lotu ptaka, jest widok na Manhattan, jedną z bardziej znanych dzielnic tego miasta. Niesamowitym widokiem są zwłaszcza obrazy, które przedstawiają Nowy Jork nocą. Nocna panorama drapaczy chmur, z tysiącami świateł, niezmiennie robi ogromne wrażenie.

Ciekawe widoki San Francisco

San Francisco to piękne widoki i niesamowite panoramy, które doskonale prezentują się na obrazach. Najczęściej uwiecznianym miejscem jest z pewnością wiszący most, nazywany Golden Gate, czyli Złote Wrota. Niesamowita przestrzeń miejsca i potęga tej budowli budzą respekt i nieprzemijający zachwyt.

San Francisco to także przepiękne panoramy miasta i zatoki. Uwieczniane o różnych oporach roku i o różnych porach dnia, na obrazach dają ciekawe wrażenia estetyczne. Widoki przedstawiające San Francisco z pewnością będą się prezentować doskonale w nowoczesnych wnętrzach. Zazwyczaj są one aranżowane w dość surowym, oszczędnym stylu więc kolorowe obrazy, przedstawiające tętniące życiem miasto, ciekawie się w nim zaprezentują. Oczywiście można znaleźć także obrazy przedstawiające to miasto, które są wykonane w technikach znacznie ograniczających barwę kolorystyczną, na przykład w konwencji czarno białej. Takie obrazy ciekawie wyglądają, potrzebują jednak kontrastowego tła, aby były idealnie wyeksponowane.

Słynne Chicago na obrazach

Wietrzne Miasto, jak popularnie nazywane jest położone w Stanach Zjednoczonych Chicago, to niezwykle urokliwe miejsce. Ze względu na swoje położenie zachwyca przepięknymi panoramami. Chicago niezwykle dobrze prezentuje się na obrazach przedstawiających panoramę miasta z różnorodnych ujęć. Położenie miasta nad jeziorem Michigan to jedna z jego wielu wizualnych zalet.

Przepiękne parki czy zapierające dech w piersiach swoją wielkością drapacze chmur – takie obrazy dodają wnętrzom wizualnie przestrzeni i lekkości. Odpowiednio dobrane mogą wprowadzić także do wnętrz sporo światła, co jest korzystne zwłaszcza w ciemniejszych pomieszczeniach, w których jego ilość jest mała.

Obrazy z motywem Sydney

Sydney to jedno z największych miast Australii, a jego panoramy po prostu urzekają. Sydney to przepiękne miejsce, które panoramami i znanymi budowlami, urzekło wielu malarzy i artystów. Do tych, które bardzo często pokazywane są na obrazach, zalicza się słynny budynek opery z charakterystycznym dachem.

Sydney to miasto, które podobnie jak cała Australia kojarzone jest przede wszystkim z bardzo dużą ilością słońca. Dlatego obrazy, które je przedstawiają, zazwyczaj też są jasne i pełne życia. Takie też wrażenie wnoszą do wnętrz, w których zostaną powieszone. Doskonale więc nadają się do tego, aby rozświetlać nawet nieduże pomieszczenia i nadawać im ciekawego i niepowtarzalnego uroku.

Cuda świata na obrazach – Agra Tadż Mahal

Tadż Mahal to widok zapierający dech w piersiach i jeden z cudów świata. Indyjskie mauzoleum ma nie tylko ciekawą historię, ale przede wszystkim urzeka swoim wyglądem i niesamowitymi barwami.

Urok mauzoleum Tadż Mahal sprawia, że przedstawiające go obrazy doskonale wyglądają wszędzie, tak samo w sypialni czy w salonie. Wnoszą swoistą dawkę spokoju, bowiem majestatyczna budowla tak właśnie prezentuje się na obrazach. Największym zainteresowaniem cieszą się te obrazy, które w sposób wierny przedstawiają mauzoleum. Dzięki nim można poczuć się tak, jakby było ono dostępne na wyciągniecie ręki.

Tak duża ilość różnorodnych motywów miejskich i zabytków ze wszystkich zakątków świata, stwarza możliwość wybrania wielu ciekawych obrazów, które wprowadzą niezwykły nastrój we wnętrzach. Ujęcia miast światowych to także znakomity pomysł na dekoracje w biurze czy siedzibie firmy. Motywy industrialne i architektoniczne doskonale prezentują się w miejscach pracy czy biurach.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *